Ariana kočka, která se pro kavárnu narodila

28.05.2021

Jak se k nám dostala Ariška? Z tulačky se stala tou nejmazlivější kočkou z týmu.

Na Arišku jsme narazili úplnou náhodou. I když vlastně prý žádná kočka se neobjeví v životě člověka náhodou. Takže si nás možná vybrala.

Předělávali jsme prostory naší bývalé provozovny v centru Frenštátu, bylo už pozdě v noci, když se k nám přidala malinkatá ušmudlaná kočička. Začala se nám otírat o nohy a odmítala se vzdálit.

Byla s námi ještě pár hodin, než jsme dokončili práci. Když jsme se chystali odejít domů lehla si k našim nohám na záda a chtěla hladit. Když jsme si ji lépe prohlédli, našli jsme částečně zahojené zranění na břiše. Byla vyhublá a kožíšek měla zaprášený. Mrkli jsme s přítelem na sebe a bylo jasno, bereme ji domů.

A tak rychle pro přepravku, poshánět základní věci ať má doma zázemí a ráno dokoupit zbytek. Doma se potvrdilo, že je to neskutečně umazlená kočka. Zašli jsme na veterinu, dostala krmení, záchůdek, na který se hned naučila a zůstala na pár dní v koupelně. Doma už jsme měli tři kočky tak ať má čas dát se do kupy a taky ať dodržíme karanténu.

Bylo nám divné, že by tak vděčná a umazlená kočka neměla majitele a tak jsme se snažili na internetu zjistit jestli někomu patří. Nikdo se nepřihlásil, jak už to tak bývá. A tak se stala členkou naší rodiny.

Postupně jsme ji seznámili s ostatními, ti ji přijali naprosto v klidu. Časem se z ní stala krásná čistotná a někdy až hyperaktivní kočka. Povahou připomínala spíš kotě i když jsme ji našli jako dospělou. Ta kotěcí povaha ji drží dodnes, střídá se u ní milá mazlivka co by Vás samou láskou utulila a pak jí něco v hlavě přeskočí a je z ní raubířka co si ochotně hraje s hračkami a honí se s koťaty. Je to také pečovatelka, ostatní umývá a moc ráda spává v jednom klubíčku se Suzi.

Pro život kavárenské kočky jako by se narodila. Když je v kavárně plno tak pečlivě obchází jednoho hosta po druhém, chvíli se zdrží na klíně a pak se přesune k dalšímu. Tak ať to není někomu líto. Když touží po pozornosti neváhá si o ni mňouknout a mňouká tak dlouho dokud ji někdo nepohladí. Je to jeden z našich pokladů. Do smečky krásně zapadla.