Jak přimět kočku k hraní v 5 krocích

23.01.2020

Nevíte jak udržet pozornost kočky při hraní a jak si správně s kočkou hrát? Chcete vědět, co Vám kočka říká svojí řečí těla při hraní?

Nejprve je třeba říct, že kočka je tvor svéhlavý, tvrdohlavý a náladový, ale s trochou štěstí lze každou kočku nalákat na hraní. Když víte jak na to.

  1. Zjistěte jakou má kočka náladu. Pokud spí nebo třeba zrovna jí, jen těžko si s Vámi bude ihned hrát. Takže předpokládejme, že kočka je vzhůru a kouká kolem. Kočku oslovte, případně přidejte "čiči" ať o Vás ví.
  2. Ukažte jí hračku. Hračka je cokoliv s čím si kočka může bezpečně hrát, to znamená může po tom sekat drápy a kousat do toho, aniž by se poranila nebo část snědla. Ve výběru hračky buďte kreativní. Kočky baví vše, co se hýbe, popřípadě vydává zvuk. Ideální jsou hračky na šňůrce, na tyčce, balonky, rolničky, papírky, laserové ukazovátko a spoustu dalších věcí.
  3. Nejdůležitější není hračka, ale Vaše snaha zaujmout. Tedy trpělivost, rafinovanost a správné pohybování hračkou. Nebojte, kočka svým chováním napovídá co ji zaujalo a co ne. Pokud hračku sleduje a nespouští z ní oči pak ji hra zajímá. Více níže viz KOČIČÍ ŘEČ TĚLA - PŘI HRANÍ.
  4. Vymýšlejte nové a nové způsoby hraní, kočka je velmi chytrá a má ráda, když jí trošku ztížíte lov třeba schováním hračky za něco, za roh, za polštář. Pokud se jí hračka ztratí na chvíli z dohledu, snáz po ní vystartuje. Vždy je třeba hračku udržovat v takové vzdálenosti od kočky, aby na hračku dosáhla pokud se natáhne nebo rozběhne. Ale neměla by mít hračku příliš blízko, pak je hračka nezajímavá a příliš daleko je také nezajímavá.
  5. Odměňte kočku, když si s Vámi hraje a podaří se jí ulovit hračku nechte ji chvilku kočce jako kořist. Když si chce hračku odnést nechte ji, dopřejete jí tak radost z ulovené kořisti. Za chvíli Vám hračku vrátí a můžete pokračovat v hraní.

Hrajte si vždy bezpečně: jen s hračkami pro kočku vhodnými, respektujte její náladu, dejte z dosahu rozbitné věci, nechte kočku vyháknout drápky z hračky, aby se neporanila.

Kočičí řeč těla - při hraní

Zájem o hraní

Pokud sleduje očima neustále hračku pak ji tento předmět zajímá. Zájem značí i to, když kočka po hračce sahá packou nebo si lehne na zem na záda a hraje si za pomoci všech pacek.

Kočka se začíná pomalu krčit k zemi = kočka se chystá lovit. Pokud ještě přidá přešlapování zadních nohou a má rozšířené zorničky můžete si být jisti, že po hračce skočí.

To mě zajímá
To mě zajímá
Pohni ještě s tou hračkou
Pohni ještě s tou hračkou
Připravit ke startu...
Připravit ke startu...

Nezájem o hraní

Pokud pohledem uhne na něco zajímavějšího, potom musíte změnit způsob hry nebo nechat hru na jindy.

Kočka si lehne a uloží se ke spánku nebo jde jíst.

Kočka odejde z místa hraní a mrská ocasem.

Kočka před Vámi a hračkou couvá a bojí se, v tomto případě ustupte a nechte kočce volný prostor, aby mohla odejít. Zkuste příště jinou hračku, méně hlučnou a hrajte si s bojácnou kočkou pomaleji a opatrněji. Tak ať kočka jde sama za Vámi. Nikdy nepronásledujte kočku

Drž se ode mě dál!
Drž se ode mě dál!
Právě jsem se vzbudila
Právě jsem se vzbudila
Chce se mi spát
Chce se mi spát