O nás

Příběh o založení kavárny

Ahoj jsme Veronika a Mario.

Jsme dva blázni, kteří mají rádi kočky a kafe. Přemýšleli jsme jak spojit tyto dvě záliby a kde se vzala tu se vzala, zrodila se myšlenka na tuto kavárnu.

Vybudovali jsme ji v prostorách bývalé hospody Sibérie a vše, co uvidíte je vytvořeno naší vlastnoruční prací. Asi 3000 vrutů, šroubů a hřebíků, 60 palet, nespočetné množství šmirglpapíru, litrů laku, několik kýblů barvy na stěny a ještě více vzteklounských nadávek, když se dílo nedařilo. A taky minimálně 150 šálku kávy, která to všechno zachránila.

Zde patří poděkování lidem, kteří nám s realizací velmi pomohli. Mamince Olze, která nám na míru ušila všechny potahy na sedáky, taťkovi Jirkovi za zapůjčení veškerého nářadí, sestře Andrei a macešce Marušce za pomoc při lakování.

A jedno z největších díky patří kocourkovi Zrzečkovi, který už není mezi námi. Byl to on, který nám vnukl myšlenku kavárny, když jsme ho našli a stal se naším třetím kočičákem. Další obrovské díky patří kocourkovi Méďovi, který nás opustil až příliš brzy po krátké, těžké nemoci, ve vzpomínkách s námi oba zůstanou navždy.

Ještě jednou vítejte u nás, chovejte se jako doma, dodržujte pravidla kavárny ať je nám tu všem dobře a příjemně. Nebojte se sundat si boty natáhnout se a relaxovat.

Díky za pozornost :-)

Veronika a Mario

zakladatelé

Náš čtyřnohý tým

Čertík

Sindy

Ariana

Megi

Oříšek

Suzi

Bery

Mikka

Kai

Bobík

Náš kočičí tým je zároveň naší rodinou, kočičky u nás našly domov už na pořád. Pokud si přejete adoptovat kočičku, obraťte se prosím na Kočičí školku Kopřivnice. Je to dobrovolnická organizace, kde se skvělí lidé starají o opuštěná koťata a kočky. Adopcí kočičky z takovéto organizace nejen že pomůžete dané kočičce, ale zároveň jim umožníte postarat se o další.

Pravidla kavárny

Svým vstupem do kavárny souhlasíte s níže vyjmenovanými pravidly, berete na vědomí varování s tím spojené a jste si vědomi toho, že při jejich nedodržování Vás můžeme vykázat.

  1. Po kavárně se volně pohybují kočky, zvažte tedy návštěvu pokud: jste alergik, těhotná žena nebo Vám vadí, že odejdete bohatší o několik chlupů.
  2. Nevstupujte se zvířaty, společnost Vám bude dělat náš kočičí tým.
  3. Za svoje děti jste zodpovědní Vy. Berte na vědomí, že kočka je živý tvor s ostrými zuby a drápy. Nejsme dětské hřiště, a obsluha není povinna Vaše děti hlídat. Prosíme poučte své děti o tom, jak se chovat ke kočičkám. Po kavárně neběhejte, nekřičte a neplašte kočičky. Rádi Vám ukážeme jak kočičku nalákat k sobě a hrát si s ní.
  4. Zákaz krmení koček. Naše kočky jsou pravidelně a dobře krmeny a velmi dobře víme co jim chutná.
  5. Přísný zákaz braní koček do náruče. Kočka sama přijde a oplatí vám jemné zacházení. Pokud ale nemá kam utéct, může použít drápy nebo zuby.
  6. Fotek si pořiďte kolik jen chcete, ale foťte bez blesku!
  7. Kočku spící nebo odpočívající nebuďte, také jistě nemáte rádi, když Vás někdo nečekaně probudí.

Pokud Vás zajímá cokoliv ohledně koček je pro vás připraven průvodce s charakterem jednotlivých koček. Případně Vám vše ráda zodpoví obsluha. Děkujeme.

Spolupracujeme